نحوه درخواست تسهیلات بیماری های خاص و صعب العلاج

به اطلاع مراجعین عزیز می رساند که جهت بهره مندی از تسهیلاتی که دولت از طریق بیمه ها برای خانواده های دارای بیماری های صعب العلاج در نظر گرفته است. در صورتیکه در آزمایشگاه تشریف دارید می توانید اطلاعات بیشتر را از همکاران ما دریافت کنید و در صورتیکه از طریق سایت و یا فضای مجازی ما را می بینید می توانید با ما تماس بگیرید.

طبق اعلام بیمه سلامت ایرانیان “جهت بیماران خاص و صعب العلاج خدمات ویژه ای در سامانه نسخه الکترونیک مهیا شده است که در موارد دارویی یا خدمات تشخیصی مرتبط با بیماری سهم پرداختی از طرف خانواده کاهش پیدا می کند (بخشی مهمی را دولت می پردازد)”.

لذا لازم است بیماران خاص به آدرس زیر مراجعه کنند. اگر بیمار و یا خانواده قبلا ثبت نامه کرده اند به ما اطلاع دهید در غیر این صورت یا شخصا به این سامانه مراجعه و ثبت نام انجام دهید و یا به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه های مراجعه نمایید.

بعد از ورود به صفحه http://bimehsalamatiranian.ir چنانچه قبلا ثبت نام کرده باشید به چنین صفحه ای راهنمایی می شوید در غیر این صورت باید ثبت نام صورت گیرد (به طرقی که در بالا ذکر شد). چون در عکس های زیر قبلا ثبت نام صورت گرفته است نمی توانیم حالت غیر ثبت نامی را نشان دهیم. لذا شما تدریجی به صفحه مربوطه راهنمایی می شوید و فرایند را ملاحظه می کنید.

بعد از ورود به صفحه مورد نظر همانطور که ملاحظه می کنید در گزینه های سمت راست نوشته شده درخواست دولت که با علامت صورتک نشان داده شده است. این قسمت را انتخاب می کنید و گزینه جدید باز می شود (عکس زیر).

اگر قسمت “بیماری های صعب العلاج” را انتخاب کنید به صفحه دیگری منتقل می شوید که در تصویر زیر نشان داده شده است.

در این قسمت “ورود به صفحه ثبت درخواست” را انتخاب می کنید.

در این صفحه در صورت وجود بیماری در خانواده که در لیست آمده است هر تعداد که ثابت شده و در خانواده وجود دارد انتخاب کنید. حمایت فقط برای بیماری هایی است که شما برای آن پرونده پزشکی دارید و بیماری قطعا ثابت شده است و یا پزشک شما را برای اثبات آن بیماری مثلا تالاسمی معرفی کرده است.

اگر بیماری شما در لیست نیست لطفا در قسمت توضیحات نام و مشخصات را بنویسید زیرا این لیست نزدیک به ۸۰ بیماری را شامل می شود و فقط تعدادی از آنها در اینجا آمده است. مثلا انواع بیماری های پوستی ارثی با نام  EB آمده است و یا انواع بیماری های خونریزی دهنده ارثی با عنوان هموفیلی آمده است.

در قسمت سمت چپ پایین مصوبه دولت را می بینید.

بعد از انتخاب بیماری مثلا تالاسمی در پایین صفحه ثبت درخواست حمایت دولت را وارد می کنید و اگر قبلا ثبت نام کرده باشید تایید می آید و اگر نکرده اید باید منتظر تماس و یا پیامک باشید.

چنانچه سوالی دارید می توانید از سازمان بیمه خود اطلاعات را بگیرید، با همکاران ما در تماس باشید و یا حضوری مراجعه کنید. بسیار خوشحال خواهیم شد در این مسیر همراه و کمک یار شما باشیم.

ما متعهد به ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمت به مراجعین عزیز هستیم.