آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی » دسته‌بندی نشده » بیماری-های-قلبی-و-بارداری
۱ دقیقه

بیماری-های-قلبی-و-بارداری

بارداری به قلب و سیستم گردش خون استرس وارد می کند، خانم های باردار در دوران بارداری حجم خون و Out put برون ده قلبی افزایش پیدا می کند تا تغذیه جنین در حال رشد را فراهم نماید و همچنین ضربان قلب خانم های باردار افزایش می یابد .افزایش ضربان قلب یا تاکی کاردی از جمله اختلالات شایع است که در دوران بارداری ممکن است اتفاق بیفتد که در اکثر موارد یافته مهم و خطرناکی نمی باشد و طبیعی است.
نکته حائز اهمیت در دوران بارداری خانم هایی که مشکل قلبی زمینه ای دارند قبل از اقدام به بارداری و در طول بارداری باید تحت نظر پزشک متخصص قلب و عروق خود باشند و در صورت نیاز به تغییر دارو و یا اقدام خاص سریعا بررسی صورت گیرد.
از علائم هشدار دهنده در زنان باردار با سابقه بیماری های قلبی زمینه ای می توان به تنگی نفس در زمان فعالیت ، تپش قلب ، ضربان قلب نامنظم (آریتمی) ، درد قفسه سینه ، سرفه در حین خواب اشاره کرد.

اشتراک گذاری مطلب:

فاو آیکن

آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی

بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی کشور دارای گواهینامه ایزو ۱۵۱۸۹
مجتمع کوثر ، مرکزی تشخیصی و تحقیقاتی در بخش خصوصی کشور می باشد. این مجتمع شامل آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی، مرکز پژوهشی ژنتیک انسانی کوثر (با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و شرکت زیست فناوری کوثر می باشد که کارشناسان جوان و نخبه در آن مشغول به کار هستند. این مرکز دانش بنیان زیر نظر دکتر سیروس زینلی اداره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 15 =