۲ دقیقه

چاقی در کودکی و علل آن

علل چاقی در کودکی

چاقی در کودکی و علل آن متفاوت هستند و شرایط رشد و ژنتیک موجب چنین مشکلی می شوند. چاقی دوران کودکی در دهه های اخیر در اکثر جوامع بسیار شایع شده است. مخصوصا در دوران کرونا به علت قرنطینه این مسئله شیوع بیشتری پیدا کرد. از جمله علل شایع چاقی کودکان می توان به کاهش میزان فعالیت های ورزشی، نداشتن رژیم غذایی مناسب، کم کاری تیروئید، عوامل ژنتیکی و سابقه آن در خانواده اشاره کرد. در این مطب می خواهیم هر آنچه به شما در شناخت دلایل چاقی در دوران کودکی کمک می کند را با بهره از بیانات پزشکان آزمایشگاه ژنتیک دکتر زینلی بیان کنید. آزمایشگاه ژنتیک زینلی بهترین آزمایشگاه ژنتیک در تهران است.

چاقی در کودکی

علل چاقی در کودکی

سندرم ژنتیکی مثل آلستروم

پرادرویلی

سندرم کوهن و باردت بیدل

عوارض چاقی در کودکی

چاقی در کودکی می تواند فرزند شما در معرض افزایش وزن و خطر بیماری های قلبی عروقی زودرس قرار دهد.

فشار خون بالا

دیابت نوع دو

سنگ صفرا

آسم شدید و وقفه تنفسی در خواب

سندرم تخمدان پلی کیستیک در دختران

مشکلات تاخیر و نامنظمی در سیکل عادت ماهانه برای دختر خانمها

کاهش اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان و زمینه ساز افسردگی و اضطراب

کنترل چاقی در کودکی

یکی از اصلی ترین گام ها در کنترل چاقی در کودکان انجام فعالیت های فیزیکی، اصلاح سبک زندگی و تغذیه مناسب کم کالری با مصرف سبزیجات پروتئین و کم کربوهیدرات می باشد. در مواردی که چاقی بسیار شدید باشد می توان طبق نظر پزشک اطفال از روش های جراحی نیز بهره برد.
در صورتی که کودک یا نوجوان شما دچار اضافه وزن باشد، جهت پیشگیری و کنترل عوارض ناشی از آن با متخصص غدد و تغذیه سریعا مشورت کنید.

کلام پایانی

چاقی در کودکان همیشه یک مشکل جدی برای سلامتی به حساب می آید. یکی از دلایل اصلی آن برنامه غذایی نادرست است. هر چند دلایل تنها مربوط به تغذیه نیست و می تواند مربوط به ژنتیک و نوعی سندرم باشد. شما می توانید با پیگیری مراقبتهای درمانی و آموزش عادات غذایی سالم، کودک خود را به فعال بودن در دوران کودکی تشویق کنید. در این مطلب هر آنچه می توانست به شما در شناخت این مشکل کمک کند را بیان کردیم. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با آزمایشگاه ژنتیک دکتر زینلی تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری مطلب:

فاو آیکن

آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی

بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی کشور دارای گواهینامه ایزو ۱۵۱۸۹
مجتمع کوثر ، مرکزی تشخیصی و تحقیقاتی در بخش خصوصی کشور می باشد. این مجتمع شامل آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی، مرکز پژوهشی ژنتیک انسانی کوثر (با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و شرکت زیست فناوری کوثر می باشد که کارشناسان جوان و نخبه در آن مشغول به کار هستند. این مرکز دانش بنیان زیر نظر دکتر سیروس زینلی اداره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − یک =