آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی » مطالب علمی » مصرف سیگار در بارداری
۲ دقیقه

مصرف سیگار در بارداری

خطرات مصرف سیگار در بارداری

مصرف سیگار در بارداری عوارض متعددی برای مادر و جنین دارد. سیگار کشیدن خطر بیماری های قلبی و ریوی و سرطان را در بزرگسالان افزایش می دهد. همچنین سلامت جنین در زنان بارداری که سیگار می کشند به خطر می افتد. شناخته شده ترین عارضه سیگار کشیدن طی بارداری وزن کم نوزادان در هنگام تولد است. هر چه مصرف سیگار مادر بیشتر باشد، وزن نوزاد هنگام تولد کمتر خواهد شد. کاهش وزن نوزادان یک عامل عمده مرگ و میر در نوزادان به حساب می آید. در این مطلب می خواهیم تاثیرات مخرب این موضوع را از دیدگاه متخصصین و پزشکان آزمایشگاه زینلی بررسی کنیم. آزمایشگاه زینلی بهترین آزمایشگاه ژنتیک در تهران است.

مصرف سیگار در بارداری

خطر مصرف سیگار در بارداری

مطالعات در مورد خطر مصرف سیگار در بارداری نشان می دهد که این موضوع موجب کاهش توانایی این کودکان در انجام پروسه های ذهنی و تحلیل مسائل ذهنی می شود. خطر سقط خود به خود در زنان باردار سیگاری نسبت به غیر سیگاری، سی تا هفتاد درصد بیشتر است. همچنین سیگار کشیدن به میزان بسیار زیاد موجب مرده زایی و مرگ و میر نوزادان پس از تولد می شود.

جالب است بدانید سیگار کشیدن در بارداری باعث می شود مادر نتواند زایمان راحتی داشته باشد و یا دچار یائسگی زودرس شود. علاوه بر دشواری که در بارداری ممکن است با آن مواجه شوید. بهتر است قبل از بارداری و طی دوران بارداری از مصرف سیگار و بقیه مخدرها پیشگیری کنید.

کلام پایانی

مصرف سیگار در بارداری تاثیر مستقیمی بر سلامتی مادر و جنین دارد. در واقع بیشتر جنین را تحت تاثیر قرار می دهد و موجب کاهش وزن او هنگام تولد می شود. علاوه بر یائسگی زودرس و بارداری سختی که ممکن است مادر آن را متحمل شود. در این مطلب هر آنچه می توانست در این زمینه به شما کمک کند را بیان کردیم. در صورتی که در این زمینه سوال دارید می توانید به بخش دیدگاه در انتهای این مقاله مراجعه کنید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری مطلب:

فاو آیکن

آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی

بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی کشور دارای گواهینامه ایزو ۱۵۱۸۹
مجتمع کوثر ، مرکزی تشخیصی و تحقیقاتی در بخش خصوصی کشور می باشد. این مجتمع شامل آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی، مرکز پژوهشی ژنتیک انسانی کوثر (با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و شرکت زیست فناوری کوثر می باشد که کارشناسان جوان و نخبه در آن مشغول به کار هستند. این مرکز دانش بنیان زیر نظر دکتر سیروس زینلی اداره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 2 =