آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی » دسته‌بندی نشده » از-انگل-گربه-YW_PAR_OPENتوکسوپلاسموزYW_PAR_CLOSE-چه-می-دانید-YW_QMFA-
۱ دقیقه

از-انگل-گربه-YW_PAR_OPENتوکسوپلاسموزYW_PAR_CLOSE-چه-می-دانید-YW_QMFA-

آیا شنیده اید که در دوران بارداری باید از برخورد با گربه اجتناب کرد؟ دلیل این موضوع را می دانید؟ در پست امروز این مطلب رو بررسی خواهیم کرد.
انگل توکسوپلاسموز می تواند در مدفوع برخی گربه ها وجود داشته باشد، همچنین عفونت این انگل از طریق غذای آلوده یا گوشت نیمه پخته یا خام یا سبزیجات آلوده منتقل شود. اکثر افراد نسبت به این بیماری ایمنی پیدا کرده اند. علائم اولیه ابتلا به این انگل به صورت علائم سرماخوردگی می باشد که با تب و تورم غدد لنفاوی مخص می شود و معمولا خود به خود بهبود می یابد و در برخی افراد نیز کاملا بی علامت می باشد.
خانم های باردار باید از تماس با گربه و مصرف گوشت یا سبزیجات آلوده حتما پیشگیری نمایند و در صورت ابتلای خانم باردار به این انگل مشکلات مغزی و عفونتهای چشمی و وزن کم و تشنج در نوزاد بروز کند.

اشتراک گذاری مطلب:

فاو آیکن

آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی

بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی کشور دارای گواهینامه ایزو ۱۵۱۸۹
مجتمع کوثر ، مرکزی تشخیصی و تحقیقاتی در بخش خصوصی کشور می باشد. این مجتمع شامل آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی، مرکز پژوهشی ژنتیک انسانی کوثر (با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و شرکت زیست فناوری کوثر می باشد که کارشناسان جوان و نخبه در آن مشغول به کار هستند. این مرکز دانش بنیان زیر نظر دکتر سیروس زینلی اداره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دو =