آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی » مطالب علمی » غربالگری زنان ضروری است؟
۳ دقیقه

غربالگری زنان ضروری است؟

غربالگری زنان

غربالگری زنان ضروری است؟ با توجه به افزایش آگاهی زنان در زمینه سلامت در سال های اخیر، احتمالا اسم غربالگری را زیاد شنیده اید. حتماً برای شما این سوال را هم ایجاد کرده که غربالگری چگونه است؟ ارزیابی و تشخیص به موقع می تواند از بیماری های زیادی مانند سرطان، دیابت و پوکی استخوان در مراحل اولیه، پیشگیری کند. در این مطلب می خواهیم هر آنچه به شما در این زمینه کمک می کند را با بهره ااز تجربیات پزشکان آزمایشگاه ژنتیکی دکتر زینلی بیان کنیم. آزمایشگاه زینلی بهترین آزمایشگاه ژنتیک در تهران است.

غربالگری زنان چیست

غربالگری زنان چیست؟

غربالگری زنان نوعی بررسی است که می توان به هر بخش از بدن شما مربوط باشد. ممکن است شما مشکلاتی در پستان و یا رحم پیدا کنید و در پی آن به متخصص مراجعه کنید. البته این مشکل می تواند زنانه نباشد و به دیابت و یا فشارخون مربوط باشد که به طور قابل توجهی سلامتی شما را به خطر بیندازد. بسیاری از خانم ها در بارداری و پس از زایمان دچار مشکلات این چنینی می شوند و باید آنها را بطور مرتب بررسی کنند.

انواع غربالگری زنان

غربالگری سرطان سینه
غربالگری سرطان دهانه رحم
آزمایش غربالگری پوکی استخوان
غربالگری کلسترول خون
غربالگری فشار خون
غربالگری دیابت

کاربرد غربالگری زنان

با غربالگری زنان می توان بیماری هایی که هنوز علائم و نشانه مشخصی ندارند را تشخیص داد. پزشک زنان براساس سن، سابقه بیماری های خانوادگی یا بیماری هایی که در گذشته مبتلا شدید و عوامل دیگری، آزمایشات لازم را به شما توصیه می کند. هر یک از غربالگری ها بخشی از مشکلات جسمی شما را مشخص می کنند. به عنوان مثال غربالگری سرطان سینه یا ماموگرافی به شما کمک می کند از سلامتی سینه و هر گونه مشکل مربوط به آن مطلع شوید. برای انجام هر یک از غربالگری ها می بایست به متخصص مراجعه کنید و پس از آن به مراکز معتبر و آزمایشگاه ها مراجعه کنید.

کلام پایانی

غربالگری زنان یکی از مهمترین اقداماتی است که خانم ها باید به آن توجه داشته باشند. هر مشکلی برای یک خانم می تواند در هر سنی خود را نشان دهد. گاهی این مشکلات مربوط به قبل از ازدواج و بارداری هستند و گاهی مربوط به دوران بارداری و پس از زایمان باشند. در این مطلب هر آنچه می توانست به صورت مختصر و مفید در این زمینه به شما کمک کند را بیان کردیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از غربالگری ها می توانید با آزمایشگاه ژنتیک زینلی تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری مطلب:

فاو آیکن

آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی

بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی کشور دارای گواهینامه ایزو ۱۵۱۸۹
مجتمع کوثر ، مرکزی تشخیصی و تحقیقاتی در بخش خصوصی کشور می باشد. این مجتمع شامل آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی، مرکز پژوهشی ژنتیک انسانی کوثر (با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و شرکت زیست فناوری کوثر می باشد که کارشناسان جوان و نخبه در آن مشغول به کار هستند. این مرکز دانش بنیان زیر نظر دکتر سیروس زینلی اداره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =