آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی » مطالب علمی » واکسن گارداسیل راهی برای مقابله با HPV
۲ دقیقه

واکسن گارداسیل راهی برای مقابله با HPV

واکسن گارداسیل 0

واکسن گارداسیل راهی برای مقابله با HPV در چند سال گذشته بسیار موثر و موفق عمل کرده است. در ارتباط با پیشگیری از ابتلا به ویروس HPV و جلوگیری از سرطان دهانه رحم ناشی از HPV و زگیل تناسلی، واکسیناسیون HPV توصیه می شود. طبق آمار متخصصین بین سی تا پنجاه درصد افراد جامعه فعال از نظر جنسی به عفونت HPV مبتلا می باشند. لذا پیشگیری از عفونت HPV بسیار حائز اهمیت می باشد. در این مطلب می خواهیم هر آنچه در این زمینه به شما کمک می کند را بر اساس بیانات متخصصین و پزشکان آزمایشگاه زینلی بیان کنیم. آزمایشگاه زینلی بهترین آزمایشگاه ژنتیک در تهران است که علاوه بر انجام انواع آزمایش های ژنتیک، واکسن گارداسیل را نیز تزریق می کند.

واکسن گارداسیل 1

واکسی گارداسیل در چه فواصلی تزریق می شود؟

در سال های اخیر توصیه به واکسیناسیون واکسن گارداسیل می شود. واکسن های مختلفی علیه ژنوتیپ های متعدد وجود دارد. واکسن های دوگانه علیه ژنوتیپ های مهم HPV ۱۶ و HPV ۱۸ و واکسن های دیگر نیز موجود است. سه تزریق واکسن به فواصل ۰، ۲ و ۶ ماه انجام شده اند. درصد بالایی از آنتی بادی در سرم در نود درصد افراد دریافت کننده واکسن ایجاد می شود.

در مورد واکسن گارداسیل توصیه می شود با توجه به شرایط زوجین ابتدا یک مشاوره دقیق صورت گیرد. سپس در صورت تمایل زوجین این واکسناسیون را انجام دهند. مدت زمان مصونیت به دنبال دریافت دوزهای واکسن HPV مشخص نیست. در برخی مطالعات ثابت شده که تا پنج سال بعد مصونیت از بیماری گزارش شده است. تزریق واکسن به معنی عدم غربالگری روتین کانسر سرویکس نظیر پاپ اسمیر نمی باشد. چون همچنان امکان آلودگی با سایر تیپ های ویروس HPV وجود دارد و بهتر است واکسیناسیون قبل از انجام رابطه جنسی به صورت کامل انجام شود.

کلام پایانی

واکسن گارداسیل جدیدترین روش برای پیشگیری از بیماری های جنسی مانند اچ پی وی و زگیل تناسلی می باشد. همانطور که کم و بیش می دانید زگیل تناسلی و ویروس اچ پی وی از جمله ویروس های انسانی و جنسی هستند که به دنبال داشتن روابط جنسی بوجود می آیند. در این مطلب هر آنچه در مورد زمان دریافت دوز تزریق واکسن می توانست به شما کمک کند را بیان کردیم. سوالات خود را در بخش دیدگاه ها و در انتهای این مطلب با ما در میان بگذارید. سوالات شما در اولین فرصت پاسخ داده خواهند شد.

اشتراک گذاری مطلب:

فاو آیکن

آزمایشگاه ژنتیک دكتر زینلی

بزرگترین و مجهزترین آزمایشگاه ژنتیک پزشکی کشور دارای گواهینامه ایزو ۱۵۱۸۹
مجتمع کوثر ، مرکزی تشخیصی و تحقیقاتی در بخش خصوصی کشور می باشد. این مجتمع شامل آزمایشگاه ژنتیک پزشکی دکتر زینلی، مرکز پژوهشی ژنتیک انسانی کوثر (با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) و شرکت زیست فناوری کوثر می باشد که کارشناسان جوان و نخبه در آن مشغول به کار هستند. این مرکز دانش بنیان زیر نظر دکتر سیروس زینلی اداره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =